Debašu klubs
← Doties atpakaļ

Debašu klubs - Pygmalion valodu centrs


Kas ir debates?

Debates ir argumentēta saruna par noteiktu tēmu, viedokli, vai globālu problēmu par kuru diskutē komandas ar mērķi pārliecināt debašu vadītāju, ka attiecīgie argumenti «par» vai «pret» ir spēcīgāki un vērtīgāki par pretējās komandas izteiktajiem. Debatēs piedalās divas komandas, no kurām komanda «par» atbalsta tēmu, savukārt komanda «pret» to noliedz.

Kā tas strādā?

Abas komandas ir iepriekš sagatavojušas tēmas, balstot savus argumentus uz faktiem, kas tiek iegūti izmantojot grāmatas, avīzes, enciklopēdijas vai citus ziņu avotus. Komandas ir gatavas aizstāvēt savus argumentus un atbildēt uz jautājumiem. Katram dalībniekam tiek dota viena minūte, lai izteiktu un aizstāvētu savu argumentu, pēc kuras pretējai komandai ir viena minūte, lai uzdotu vienu jautājumu ar mērķi apšaubīt vai atspēkot argumentu. Ja aizstāvis veiksmīgi atblid uz jautājumu, balstot savu atbildi uz faktiem, tad tiek iegūts viens punkts, pretējā gadījumā punktu saņem konkurējošā komanda. Komandu veikumu nosaka vērtētāju grupa vai debašu vadītājs.

*Debates ir pieejamas visiem klientiem, kas apmeklē kursus mūsu centrā. Debates notiek piektdienas vakarā angļu valodā (sākot no A2 līmeņa). Debates notiek no septembra līdz maijam. Sīkākā informācija birojā.